מטופלים רבים פונים לטיפול ויעוץ פרטני. מגוון הסיבות הוא רחב, יש מי שמבקש יעוץ פסיכולוגי נקודתי סביב סוגיה שמעסיקה, יש מי שמרגיש קושי, מצוקה או בעיה בתחום מסוים, ויש מי שמבקש טיפול פסיכולוגי מעמיק וארוך טווח תוך רצון לשנות ולחזק את אישיותו. ישנם כאלו הסובלים מהפרעות כאלו ואחרות (דיכאון, חרדה, OCD, וכדו), אחדים התנסו בטיפול פסיכולוגי ועבור אחרים זוהי הפעם הראשונה.
 
כמה זמן אורך טיפול? 
משך הטיפול הפרטני, כמו כל טיפול, נקבע הן עפ"י המלצתו המקצועית של הפסיכולוג והנסיבות אותן מתאר הפונה והן עפ"י בקשתו ורצונו של המטופל, בהתאם לאפשרויותיו, ובהתייחס לשאלה עד כמה מעוניין להעמיק. על כל מקרה בתחילת הקשר הטיפולי תתקבל החלטה לגבי מספר המפגשים, ובתום סדרת המפגשים תעשה הערכה האם היעדים הושגו והאם יש צורך בהמשך הטיפול הפסיכולוגי. גם תדירות המפגשים נקבעת באופן דומה.
 
איך אבחר את המטפל שלי?
קודם כל חשוב לבחור במטפל בעל הכשרה מקצועית מתאימה. המטפלים במכון שילה הם אנשי מקצוע בעלי ההכשרה וההסמכה לעסוק בפסיכותרפיה. התאמה אישית- במקצועות הטיפול מעבר להכשרה יש חשיבות רבה להתאמה אישית בין מטפל ומטופל. אנו במכון שמים דגש על התאמת המטופל למטפל במובן הרחב. ההתאמה נעשית על בסיס של מיקום, מין, גיל, סוג הבעיה, הנושא הדתי (הבחירה בפסיכולוג דתי/ פסיכולוג חרדי) או כל נתון אחר רלוונטי. בפגישה הראשונה עם המטפל לאחר היכרות והתרשמות נוצר החוזה הטיפולי של תדירות המפגשים, משך הזמן של הטיפול הפסיכולוגי וכדו'.
 
באיזה גישה אנחנו מטפלים? 
המטפלים במכון שילה הם אנשי מקצוע בעלי ההכשרה וההסמכה לעסוק בפסיכותרפיה, והם פועלים לפי מגוון השיטות המקובלות, כמו הגישה הדינאמית, הגישה הקוגניטיבית התנהגותית (טיפול CBT) ועוד. ישנם מטפלים בעלי נטייה או הכשרה לשיטה מסוימת או טיפול בתחום מסוים (טיפול פרטני, טיפול זוגי, טיפול בחרדה, טיפול בכפייתיות, טיפול בדיכאון, טיפול בילדים, טיפול במתבגרים) אך גם כאן הדגש הוא על מה שנכון ומתאים למטופל, ולא היצמדות נוקשה לגישה כזו או אחרת.
 
מה ייחודי במטפלי המכון?
המיוחד במטפלים שהם עצמם אנשים דתיים, לפי מגוון הקיים בציבור הדתי לאומי והחרדי, מכירים את הבעיות והמאפיינים של המגזר, רגישים לניואנסים, ומביאים לחדר הטיפול מימד נוסף לתיאוריה ולטכניקה הטיפולית המקובלת. אין אנו חושבים שאין מקום לפנייה למטפל חילוני, כמו גם מטופלים חילונים או מסורתיים מוזמנים לפנות אלינו, אבל מהניסיון המקצועי המצטבר ניתן ללמוד שיש יתרונות יחסיים בהתאמת פסיכולוגים דתיים לציבור הדתי.
 
                                                                                                              ד"ר צבי מוזס, פסיכולוג קליני בכיר, מנהל מכון שילה.

לקריאת סיפור מקרה על דייטים והצלחות- לחץ כאן

 

טיפול וייעוץ פרטני

מכון שילה, הרב הרצוג 25 | טלפון: 03-5328114 |פקס: 03-5326316|אימייל: machonshilo12@gmail.com