הכל על הטיפול

 

מטופלים רבים פונים לטיפול פסיכולוגי. מגוון הסיבות הוא רחב, יש מי שמבקש יעוץ נקודתי סביב סוגיה שמעסיקה, יש מי שמרגיש קושי, מצוקה או בעייה בתחום מסוים, ויש מי שמבקש טיפול נפשי מעמיק וארוך טווח תוך רצון לשנות ולחזק את אישיותו. ישנם כאלו הסובלים מהפרעות כאלו ואחרות (כגון: חרדות, דיכאון, הפרעה טורדנית כפייתית), אחדים התנסו בטיפול רגשי בעבר ועבור אחרים זוהי הפעם הראשונה.

כמה זמן אורך טיפול פסיכולוגי?

משך הטיפול נקבע הן עפ"י המלצתו המקצועית של המטפל/ הפסיכולוג והנסיבות אותן מתאר הפונה והן עפ"י בקשתו ורצונו של המטופל, בהתאם לאפשרויותיו, ובהתייחס לשאלה עד כמה מעוניין להעמיק. על כל מקרה בתחילת הקשר הטיפולי תתקבל החלטה לגבי מספר המפגשים, ובתום סדרת המפגשים תעשה הערכה האם היעדים הושגו והאם יש צורך במפגשים נוספים. לעיתים מדובר בפגישות ייעוץ בודדות. גם תדירות המפגשים נקבעת באופן דומה, ישנו טיפול קצר טווח וישנו טיפול ארוך טווח.

איך אבחר את המטפל שלי?

קודם כל חשוב לבחור במטפל בעל הכשרה מקצועית מתאימה. המטפלים במכון שילה הם אנשי מקצוע בעלי ההכשרה וההסמכה לעסוק בפסיכותרפיה- פסיכולוגים ועובדים סוציאליים קליניים. התאמה אישית- במקצועות הטיפול מעבר להכשרה יש חשיבות רבה להתאמה אישית בין מטפל ומטופל. אנו במכון שילה שמים דגש על התאמת המטופל למטפל במובן הרחב. ההתאמה נעשית על בסיס של מיקום, מגדר, גיל, סוג הבעיה, הסגנון הדתי או כל נתון אחר רלוונטי. בפגישה הראשונה עם המטפל, לאחר היכרות והתרשמות, נוצר החוזה הטיפולי של תדירות המפגשים, משך הזמן וכד'.

 

באיזה גישה אנחנו מטפלים במכון שילה?

המטפלים במכון שילה הם אנשי מקצוע בעלי ההכשרה וההסמכה לעסוק בפסיכותרפיה, והם פועלים לפי מגוון השיטות המקובלות, כמו טיפול דינאמי, טיפול קוגניטיבי התנהגותי (CBT) ועוד. ישנם מטפלים בעלי נטייה או הכשרה לשיטה מסוימת, אך גם כאן הדגש הוא על מה שנכון ומתאים למטופל, ולא היצמדות נוקשה לגישה כזו או אחרת.

 

מה ייחודי במטפלי מכון שילה?

ייחודיות המכון היא בצוות מטפלים הנמנים על המגזר הדתי. כאשר מטופל מחפש מטפל דתי או מטפלת דתית, הוא יוכל למצוא במכון מישהו המבין ללבו ומכיר את המנטליות שלו. סגנון המטפלים שלנו הוא רחב, לפי מגוון הקיים בציבור הדתי לאומי והחרדי, והם מכירים את הבעיות והמאפיינים של המגזר הדתי, רגישים לניואנסים, ומביאים לחדר הטיפול מימד נוסף לתיאוריה ולטכניקה הטיפולית המקובלת. אין אנו חושבים שאין מקום לפנייה למטפל חילוני, כמו גם מטופלים חילונים או מסורתיים מוזמנים לפנות אלינו, אבל מהניסיון המקצועי המצטבר ניתן ללמוד שיש יתרונות יחסיים בהתאמת מטפלים דתיים לציבור הדתי.

 

 

מכון שילה, הרב הרצוג 25 | טלפון: 03-5328114 |פקס: 03-5326316|אימייל: machonshilo12@gmail.com