אודות מכון שילה

מכון שילה הינו מכון ייחודי אשר הוקם ע"י ד"ר צבי מוזס, פסיכולוג קליני דתי, לתת מענה לציבור דתי. צוות המכון כולל אנשי מקצוע דתיים, פסיכולוגים קליניים וחינוכיים, עו"ס פסיכותרפיסטים, מטפלים זוגיים ומשפחתיים, ופסיכיאטרים. המכון הוא בעל פריסה ארצית, ונותן שירות לציבור אשר מעדיף מקום פרטי ודיסקרטי. השירות כולל התאמה אופטימלית לכל מטופל את המטפל המתאים לו מבחינת אופי הבעיות, גיל, מין, גוון דתי, מיקום גיאוגרפי וכל מה שרלוונטי להתאמה אישית.

 

התפיסה המקצועית הבסיסית של החברה שיש בסיס רחב משותף להבנת נפש האדם, בבחינת "בצלם אלוהים ברא אותו". מבנה האישיות, ההתפתחות הרגשית והנפשית וההתנהגות היא אוניברסלית לכל אדם, ללא הבדל מוצא, דת ולאום, ולכן לא מדובר בפסיכולוגיה מהותית אחרת. הבעיות הרגשיות והנפשיות של הציבור הדתי הן אותן בעיות המתוארים היטב בספרות המקצועית, אך היכולת להבנה ואמפטיה בטיפול לציבור דתי תלויה בהיכרות עמוקה, ידע ורגישות מיוחדת.

 

מכון שילה נותן מענה למיגוון הרחב של הבעיות הרגשיות וההתנהגותיות ע"י מתן שירות מקצועי ברמה גבוהה, ומשמש "בית חם" דיסקרטי ואמין לאבחון, טיפול, יעוץ והכוונה. צוות המכון הוא בעל הכשרה מקצועית המקובלת בתחום הפסיכולוגיה בכלל והפסיכותרפיה בפרט. אנו בוחרים בקפידה את אנשי הצוות ולוקחים אחריות מקצועית כוללת, כאשר האחריות האישית לכל טיפול היא של המטפל עצמו. המכון מקיים ישיבות צוות, קבוצת הדרכה, כנסים מקצועיים, ויוזם פעילויות מקצועיות למטפלים דתיים, ולרווחת הציבור הרחב. בעבר הוצאנו  עלון שבת מיוחד בנושא פסיכולוגיה ויהדות, המשקף את הלוך הרוח של אנשי מקצוע דתיים, ומנסה לקרב את הציבור הרחב לצרוך שירות פסיכולוגי מגוון בהתאם לבעיות הקיימות.

התפיסה שלנו כוללת את הצורך בקשר ודיאלוג עם רבנים וגופים דתיים, במובן הרחב של ההגדרה הדתית. לתרום תרומה מקצועית כוללת לבעיות הייחודיות של הציבור הדתי, ולהעשיר את השיח הציבורי בכל מה שקשור לפסיכולוגיה ויהדות.

 

 

מכון שילה, הרב הרצוג 25 | טלפון: 03-5328114 |פקס: 03-5326316|אימייל: machonshilo12@gmail.com